Skip to content

SABİT MOBİLYA VEYA GÖMME MOBİLYALARLA EVİNİZİ YENİDEN DEKORE EDİN

Gömme mobilyaları mekanınızda birçok şekilde kullanabilir ve değerlendirebilirsiniz. Örneğin, rahat ve korunaklı bir alan oluşturmak ya da küçük bir alanı yatak veya yemek masası koyarak değerlendirebilmek için yararlanabilirsiniz. Sabit mobilyalar sayesinde pencerelerin kenarına oturma alanı oluşturmaktan yemek alanınızı tasarlamaya kadar hepsini yapmanız mümkün.

image-8 SABİT MOBİLYA VEYA GÖMME MOBİLYALARLA EVİNİZİ YENİDEN DEKORE EDİN

Bu bankın önüne küçük ve yuvarlak bir masa koyulursa etrafındaki oturma kapasitesi arttırılabilir. Duvarlar arasındaki boşluk bu şekilde bir oturma alanı ve bir dolap olarak kullanılarak değerlendirilebilir.

image-9 SABİT MOBİLYA VEYA GÖMME MOBİLYALARLA EVİNİZİ YENİDEN DEKORE EDİN

Bu gömme mobilyadan oluşturulmuş yatağın etrafındaki ahşap paneller yağ yeşili renginde boyanmıştır.

image-10 SABİT MOBİLYA VEYA GÖMME MOBİLYALARLA EVİNİZİ YENİDEN DEKORE EDİN

Burası dekore edilirken pencerenin önündeki boşluğa bir oturma alanı, kitaplık ve saklama alanı inşa edilmiştir. Buradaki oturma alanı ve kitaplık ahşaptan yapılmıştır. Panjurları, abajurları ve kitaplığı hem tamamlayan hem de bunlarla çatışan kumaş ve minderlerle tamamlanmıştır.

image-11 SABİT MOBİLYA VEYA GÖMME MOBİLYALARLA EVİNİZİ YENİDEN DEKORE EDİN

Burada konumlandırılan oturma alanı yemek masası için özel olarak tasarlanmıştır. Koltuklar kumaş ile kaplanmıştır. Böylece daha rahat bir ortam yaratılmıştır. Hem dekoratif olarak kullanmak hem de ergonomik olması adına koltukların sırt kısımlarına ahşap parçalar eklemiştir.

image-12 SABİT MOBİLYA VEYA GÖMME MOBİLYALARLA EVİNİZİ YENİDEN DEKORE EDİN

Merdivenin altındaki kitaplarla çevrili bu köşeye depolama alanı ve okuma yeri olarak iki işlev atanmıştır. Sabit mobilyalar sayesinde gerçekleştirilmiştir.

image-13 SABİT MOBİLYA VEYA GÖMME MOBİLYALARLA EVİNİZİ YENİDEN DEKORE EDİN

Sıcak dokular ve desenli kumaşlarla dolu bir alan yaratılmıştır. Odadaki pencere bankı buna bir örnektir, çeşitli kumaş ve dokulara sahiptir; üstü farklı boyutlarda ve desenlerde bir yığın minderle doludur. Gömme mobilyanın altında saklama alanı vardır.

image-14 SABİT MOBİLYA VEYA GÖMME MOBİLYALARLA EVİNİZİ YENİDEN DEKORE EDİN

Odaların her bir santiminin kullanımını en üst düzeye çıkarmak ve geniş bir oturma alanına sahip olmak için pencere kenarınızda böyle boş bir alan varsa sabit mobilyayla bir yemek alanı oluşturabilirsiniz.

image-15 SABİT MOBİLYA VEYA GÖMME MOBİLYALARLA EVİNİZİ YENİDEN DEKORE EDİN

Yatak odanızda dekoratif detayları akıllıca depolama ile birleştirebilirsiniz; duvar paneliyle aynı malzemeden yapılmış ve detaylara sahip olan gömme şifonyer tercih edebilirsiniz.  

image-16 SABİT MOBİLYA VEYA GÖMME MOBİLYALARLA EVİNİZİ YENİDEN DEKORE EDİN

Küçük veya garip şekilli bir odaya sahip olmanın en iyi yanı, alanınızı yaratıcı bir şekilde kullanma fırsatı sunmasıdır. Bu alanları büyüleyici bir uyku köşesine dönüştürebilirsiniz. Perdenin arkasında raflar ve okuma için bir lamba bulunur. 

image-17 SABİT MOBİLYA VEYA GÖMME MOBİLYALARLA EVİNİZİ YENİDEN DEKORE EDİN

Burada misafir yatak odası zor ve eğimli bir tavana sahiptir. Tasarımcı, rahat bir köşe oluşturmak için gömme mobilyalardan oluşan yataklar ve altına depolama alanları yerleştirmiştir.

image-18 SABİT MOBİLYA VEYA GÖMME MOBİLYALARLA EVİNİZİ YENİDEN DEKORE EDİN

Bu yatak odası dört çocuğa yer sağlamak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Oda, gençlerin hayal gücünü geliştirecek büyüleyici şeylerle dolu ve çocuk odası mobilyalarını karakterize eden kasvetli ve kötü tasarımdan uzaktır. Dört çocuk için tasarlanmış bu ranzalar merdiven bölümünde depolama alanlarına da sahiptir.